zapis Rady MC 22 04 2020

Souhrnné informace od zřizovatele.

Provoz v mateřských školách městské části Praha 4 bude obnoven v pondělí 25. května 2020. Otevřou se tedy od stejného data jako základní školy. Rozhodla o tom Rada MČ Praha 4. Všechny mateřské školy zřizované městskou částí budou po dohodě s jejich ředitelkami během letošních prázdnin v provozu od 1. do 31. července 2020.

„Současné období je pro nás všechny, a zejména pak pro rodiny s malými dětmi, velmi náročné, a proto věřím, že svým rozhodnutím pomůžeme zejména pracujícím rodičům, kteří nemohou využívat tzv. home office,“ uvedla starostka Prahy 4 Irena Michalcová (ANO 2011)„Zároveň ale apelujeme na všechny rodiče, aby pečlivě zvážili docházku svých dětí a využívali ji v nezbytně nutných případech, kdy musí být na svých pracovištích. Společně tak ochráníme zdraví dětí i pracovníků mateřských škol, z nichž mnozí jsou staršího věku, popřípadě doma pečují o seniory," dodala.

Konkrétní podmínky provozu mateřských škol – počty dětí, režim nošení roušek, provoz školních kuchyní apod., budou stanoveny po obdržení pokynů od ministerstev zdravotnictví a školství, což by mělo být do konce dubna.

Prázdninový provoz v mateřských školách

Rada městské části Praha 4 po dohodě s ředitelkami mateřských škol zřizovaných městskou částí 4 souhlasila s jejich prázdninovým provozem, a to od 1. do 31. července 2020.

„Chápeme, že je nynější situace pro rodiny často velmi finančně obtížná, a proto jsme se rozhodli pomoci mimo jiné tím, že všechny naše mateřské školy budou v červenci otevřené. I v tomto případě zatím platí naše výzva, aby rodiče docházku svých dětí pečlivě zvážili,“ doplnila starostka Irena Michalcová.

Srpnový provoz ve vybraných mateřských školách bude upraven podle vývoje epidemiologické situace. Podrobnosti budou postupně zveřejňovány na www.praha4.cz a na webových stránkách mateřských škol.

Benkova 2020 03 31 10 24 51

Benkova 2020 03 17 07 32 36